piaskowanie i śrutowanie

Swan Service Sp. z o.o. to przedsiębiorstwo zajmujące się kompleksową obsługą niemal wszystkich procesów związanych z budownictwem i inżynierią. Nasi specjaliści przy użyciu wysoce zaawansowanego technologicznie sprzętu oraz korzystając najbardziej przodowych i innowacyjnych rozwiązań i metod produkcji oraz obróbki tworzyw są w stanie sprostać wymaganiom nawet najbardziej wymagających klientów. Każde zadanie traktują w sposób indywidualny dlatego co do najmniejszych szczegółów są w stanie wypełnić każde zlecenie. W czasie przeprowadzania każdego złożonego procesu obróbczego nasi wybitni fachowcy bazują na konkretnych wytycznych i wymaganiach naszych kontrahentów, a także zawsze są skorzy do pomocy i z przyjemnością proponują najlepsze możliwe rozwiązania.

W naszej ofercie dostępne są wszelakie usługi mające na celu kształtowanie metali w odniesieniu do parametrów dostarczonych przez kontrahentów. Należą do nich frezowanie, malowanie, produkcja konkretnych części i innych metalowych przedmiotów zarówno wielkogabarytowych, jak i tych mniejszych. Naszą chlubą jest jednak odział oferujący piaskowanie czyli proces technologiczny polegający na czyszczeniu lub kształtowaniu dowolnej powierzchni materiałem ściernym w strumieniu sprężonego powietrza, ewentualnie cieczy, a także śrutowanie, które niezbędnym etapem w procesie przygotowania jego powierzchni do malowania proszkowego powierzchni oraz elementów wykonanych z wielu typów metali i innych tworzyw sztucznych. Metoda śrutowania pozwala uzyskać odpowiednią chropowatość zwiększającą przyczepność powłok malarskich oraz metalicznych co przyczynia się nie tylko do zapewnienia estetycznego wyglądu, ale przede wszystkim ma wpływ na długowieczność oraz wytrzymałość farby. Śrutowanie skutecznie usuwa wszelkie pozostałości po walcowaniu stali czyli tak zwaną zendrę, zanieczyszczania jonowe przyczyniające się do korozji podpowłokowej, azotany, siarczany, stare powłoki malarskie, pył i rdzę. Śrutowanie może również być pomocne w trakcie oczyszczenia i przygotowania powierzchni, odkamienianiu, usuwaniu ostrych krawędzi, odpryskiwaniu i kulkowaniu.

W trakcie przeprowadzania procesu piaskowania i śrutowania korzystamy wyłącznie z wysokiej jakości ścierniw i oprzyrządowania, dzięki czemu nasze metalowe przedmioty są doskonale przygotowane do dalszej obróbki. W naszej pracy wykorzystujemy dwie podstawowe metody oczyszczania i przygotowanie tworzyw, a mianowicie z pomocą granulatu szklanego oraz śrutu metalowego. Oba te ścierniwa są przodującymi materiałami przeznaczonymi do piaskowania i śrutowania na rynku. Gruntowna wiedza teoretyczna oraz wiele lat doświadczenia profesjonalnego naszych pracowników sprawiają, że jesteśmy najlepszym wariantem dla wszystkich poszukujących przedsiębiorstwa, które zajmuje się tego typu działaniami obróbczymi. Oczyszczamy różnorodne konstrukcje stalowe, zarówno te mniejsze, jak i większych rozmiarów, wszelkiego rodzaju naczepy, a także części i podzespoły samochodowe. Dla nas nie ma zleceń niewykonalnych. Nasza komora śrutownicza mierzy aż 4,3 x 3,2 x 17 metrów, co pozwala na piaskowanie i śrutowanie nawet największych elementów metalowych. Nasze usługi świadczymy zarówno dla firm jak i klientów prywatnych.

Jesteśmy dumni z tego, że nasi pracownicy to ludzie, którzy o metalu i obróbce tworzyw wiedzą dosłownie wszystko, dlatego chętnie odpowiadają na wszelkie pytania związane z tą dziedziną, oferują indywidualne konsultacje oraz proponują najbardziej wygodne, ekonomiczne i wytrzymałe rozwiązania. Dzięki ich szerokiej wiedzy oraz zastosowaniu najnowocześniejszych technologii oczyszczania mechanicznego przedmiotów metalowych, jesteśmy w stanie zapewnić czyszczenie powierzchni na najwyższym możliwym poziomie. Przykładamy dużą wagę do optymalizacji programów wszystkich procesów obróbczych i parametrów czyszczenia. To pozwala nam osiągać najwyższą wydajność, efektywność i wytrzymałość każdego piaskowanych elementów metalowych.

Dzięki temu, że poza czyszczeniem powierzchni oferujemy takie usługi jak, frezowanie, cięcie czy malowanie proszkowe, jesteśmy w stanie zapewnić kompleksową obsługę naszych kontrahentów. Nasz park maszynowy wyposażony jest, między innymi, w wysokiej jakości prasy, tokarki, stacje cięcia, wykrajania i gięcia, a także centrum obróbki CNC, dlatego często podejmujemy się wszystkich etapów przygotowania części metalowych. Nieustannie uzupełniamy nasze wyposażenie o nowe, zaawansowane technologicznie urządzenia, w celu zapewnienia najlepszej możliwej realizacji usług związanych z obróbką tworzyw sztucznych i metali. Poczynając od ich wycięciu, przez spawanie i szlifowanie, a kończąc na profesjonalnym oczyszczeniu i pomalowaniu gotowych produktów. Jako nieliczni w branży nie boimy się nowych wyzwań i mamy indywidualne podejście do każdego realizowanego projektu. Pełen profesjonalizm, terminowość i kreatywność to cechy, którymi możemy opisać naszą kadrę pracowniczą.